Педагогіка
«Конспект
відкритого уроку
із зарубіжної літератури
у 5 класі»
Тема: Оскар Уайльд. Казка “Хлопчик-зірка”. Безмежна велич людської краси. Любов до матері – одна з визначальних цінностей життя.
Мета: Завершити роботу над визначенням головної думки та характеристики головного героя казки О.Уайльди; розвивати вміння характеризувати персонаж, узагальнювати прочитане, роботи висновки; виховувати любов до матері як визначеної цінності життя, як основи духовної краси людини.
Обладнання: 1. учнівські малюнки – ілюстрації;
2. квіти – листівки для мам;
3. опорна схема;
4. Пісня “Сину, сину...”.
Тип уроку: поглибленої роботи над твором.
Епіграф: Любов, як сонце світу, відкриває
Безмежну велич людської краси
В.Симоненко
Проти, Боже, прости, мамо,
Коли що було не так,
Хоч покаятись – це мало,
Та усе ж це добрий знак.
Роман Кузенко
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань.
Діти, ви любите казки? – Тож розпочинаємо свою казку:
Не за синіми морями, не за високими горами, а Уторопах на горбочку стоїть школа. А у тій школі є п’ятий кас, де навчаються гарні хлопчики й дівчатка. Чорняві, біляві, русяві, високі, низенькі, повненькі і не дуже. Якось до їхнього класу завітала кореспондент журналу “Слово про казку”. Їй захотілося взяти інтерв’ю у дітей з метою виявлення інтересу до казок та їх знань.
Кореспондент: - Добрий день, шановні п’ятикласники, шановна вчителько та гості уроку. Як вам уже повідомили, я – кореспондент Біленчук Мар’яна. Мені цікаво дізнатися, яку казку ви вивчаєте зараз на уроці?
Хто автор казки “Хлопчик-зірка”?
Що найбільше цінував у житті О.Уайльд і чого він цурався?
А чому казка розпочинається описом зими?
Що знайшли лісоруби в лісі?
Чому лісоруб вирішив взяти собі знайдену дитину?
Як ставилися у сім’ї лісоруба до Хлопчика-зірки?
Чим він відрізнявся від інших дітей лісоруба?
Яким зовні був Хлопчик-зірка, з чим порівнює його автор?
А яким було серце у Хлопчика-зірки?
Так, у Хлопчика-зірки було кам’яне серце. Як ви розумієте вислів “кам’яне серце”?
Я задоволена вашими відповідями. Дякую вам. Бачу, вам справді сподобалась казка. Я бажаю, щоб у вас ніколи серце не ставало “кам’яним”.
Вчитель: Яким красивим зовні був герой казки. З якими квітами порівнює його автор?
ОС
квітка кам’яне серце
краса жорстокість
ніжність гордість
милосердя себелюбство
любов грубість
добро зневага
ненависть
зло
Що символізує квітка? Що несе “кам’яне серце”?
Чи можна вважати красивою людину, зовнішність якої прекрасна, а вчинки ганебні?
ІІ. Сприйняття нового матеріалу. Робота над твором. Оголошення теми, мети уроку.
1.Сьогодні на уроці ми повинні дізнатися, у чому ж велич людської краси, визначити її найголовнішу цінність – любов до матері.
(Запис теми уроку, епіграфа)
Діти, а від чого залежить духовна краса людини?
(від її вчинків)
Який найгірший поступок вчинив Хлопчик-зірка? Який найважчий гріх?
Знайдіть у тексті і зачитайте.
(Звучить пісня “Сину, сину, ангел мій”)
Як був покараний Хлопчик-зірка?
Що вирішив зробити герой. Чому?
Передайте від імені героя, як до нього ставилися звірі у лісі. “Естафета” - передай право голосу іншим.
коноплянка;
білочка;
кріт
Напишіть лист-пораду Хлопчику-зірці, вильне її у цей великий конверт.
Хто першим допоміг Хлопчику-зірці у важкий час. Чому?
Коли і чому краса повернулася до героя?
(Найвищий прояв любові – думати про інших)
Коли Хлопчик-зірка відчув себе щасливим?
Зачитайте в ролях уривок казки про зустрів Хлопчика-зірки з матір’ю.
(Звучить пісня)
Намалюйте “кольорову стежину” героя до краси, до щастя. Передайте поступки героя кольорами. Чи змінився герой казки?
ІІІ. Підсумок.
У чому ж найбільша цінність людського життя? Що робить людину по-справжньому красивою? Як ви розумієте епіграф уроку?
Букет любові складаємо до матусиних ніг. Напишіть у середині квіточки найщиріші, найніжніші слова для своєї мами. Квіточку поставте у корзину.
Діти пишуть.
Вчитель
Любов до матері – одна визначальних, найголовніших окрас людини. Вона возвеличує людей.
Вірш читає Біленчук Мар’яна
Поклін матері
Встаньте! Встаньте на коліна,
Рідну матір попросіть,
Лиш одна вона єдина
Допоможе і навчить.
Бог і матір на цім світі
Справедливий нам суддя.
Бог і мат і р– це суцвіття,
Бо святішого нема.
Рідна мати нас з дитинства
На добро благословить
Рука ніжна материнська
Нагодує і приспить
Отож, Богу помолімося,
За здоров’я матерів
І у пояс поклонімося
За сердечність їх дарів
Прости, Боже, прости, мамо,
Коли що було не тік,
Хоч покаятись – це мало,
Та усе це добрий знак.
Встаньте! Встаньте на коліна.
Свою гордість ви зломіть.
Давайте всі разом помолимось за наших мам. Дитяча молитва – то їх любов.
(учні читають молитву)
Діти, хай зігріває вас материнська ласка і любов. Бережіть своїх матерів, цілуйте їхні руки, говоріть їм ніжні і ласкаві слова.
Мама, матусенька….
Ось і закінчилася наша казка.
Чого ж навчила вона вас?
ІV. Домашнє завдання: записати у зошиті головну думку казки; підібрати 3-4 прислів’я, які відображають думку казки.
Другие работы по теме:
Цінність людської особистості
Методична розробка уроків П'ятий клас. Тема уроку: "" Мета уроку: Показати дітям, що кожна людина є цінною, незалежно від статі, мови, релігії, кольору шкіри; виховувати почуття гідності, уміння поважати інших; дати можливість зрозуміти, що ми всі різні, неповторні, відчути себе як особистість серед інших; учити встановлювати стосунки на доброзичливій, толерантній основі.
Степінь з ірраціональним показником
Вступ Введення поняття степеня з ірраціональним показником Означення поняття степеня з ірраціональним показником Узагальнення поняття степеня Список літератури
Степінь з ірраціональним показником
Операція піднесення до нульового степеня та цілий від'ємний степінь. Введення поняття степеня з ірраціональним показником. Означення поняття степеня з ірраціональним показником, узагальнення поняття степеня. Дві послідовності, що обирають поняття степеня.
Подорож 2
НЕТРАДИЦІЙНИЙ УРОК з англійської мови у 7 класі на тему: “Подорож” Урок – рольова гра в 7-му класі Мета: — систематизувати навички діалогічного та монологічного мовлення з тем "Подорож", "Вокзал", "Місто";
Допоміжні алгоритми
та тему: ДОПОМІЖНІ АЛГОРИТМИ Тема: Допоміжні алгоритми. Мета уроку: навчити учнів складати допоміжні алгоритми; виховати старанність, дисциплінованість;
Фантастичний світ Рабле матеріали до уроку по роману Гаргантюа та Пантагрюель
Фантастичний світ Рабле: матеріали до уроку по роману “Гаргантюа та Пантагрюель” Як відомо, окремі розділи роману Ф. Рабле “Гаргантюа і Пантагрюель” вивчаються у курсі зарубіжної літератури у 8 - му класі. Головна трудність при роботі з ними полягає у тому, що учні нерідко ототожнюють героїв французького письменника з казковими персонажами.
Учень і його оточення
Тема уроку: Учень і його оточення (5 кл) Мета уроку: Закріпити раніше вивчений матеріал. Відпрацювати граматичну тему Prдsens. Вивчити кількісні числівники від 1 до 12.
урок-гра
Урок-гра: Treasure Hunt План-конспект підсумкового уроку з англійської мови у 5-му класі по темі: Орієнтація на вулиці авторська національна школа №37
Викладання іноземної мови
Основний зміст науково-дослідної роботи школи. Протокол обговорення залікового уроку з англійської мови на теми "Shopping", "Extreme kinds of sports". Методики викладання англійської мови. Навчальний процес та педагогічна характеристика дев'ятого класу.
Поняття про характер Риси характеру
Конспект уроку з біології у 9 класі Поняття про характер. Риси характеру. Тема. Поняття про характер. Риси характеру. Мета. Сформувати поняття про характер, розкрити його природну основу;
Наукове значення періодичного закону
Конспект уроку з хімії у 9 класі “Наукове значення періодичного закону” Тема. Наукове значення періодичного закону Мета. Розкрити узагальнююче і прогностичне значення періодичного закону та
Розмітка тонкого листового металу
План - коспект уроку з теми: Розмітка тонкого листового металу Тема: Розмітка тонкого листового металу. Мета: Дидактична: дати основні поняття про розмітку та види інструментів для розмітки.
Поради молодим викладачам
1. Викладач повинен ретельно готуватись до уроку. Він зобов'язаний добре вивчити не тільки матеріал з підручника, а й додаткову навчальну та методичну літературу, скласти конспект та поурочний план.
Психологічні передумови вивчення української літератури п ятикласниками
Психологічні передумови вивчення української літератури п ятикласниками Усі вчителі знають, що працювати з учнями 5-го класу важко. Трапляється, що в пўятикласників знижується успішність, вони нібито починають гірше вчитися. Це відчувається часом і на уроках літератури: учні читають недостатньо виразно, слабо усвідомлюють зміст прочитаного, не вміють виділити в ньому основне, відчувають труднощі при переказуванні.
Конспект уроку з біології Квітка видозмінений пагін Будова і різноманітність квіток
Педагогіка «Конспект уроку з біології: Квітка — видозмінений пагін. Будова і різноманітність квіток.» Мета. Продовжувати формувати в учнів поняття про рослинний організм, його органи. Сформувати поняття про квітку як репродуктивний орган рослини, що є видозміненим пагоном; розширити знання про будову квітки, біологічне значення її головних частин — маточки і тичинок; виявити подібність у будові квіток різних рослин на тлі їх різноманітності; розкрити естетичну цінність і благотворний вплив рослин на людину та роль знань про будову квітки у практичній діяльності людини; формувати спеціальні вміння розпізнавати органи квітки та їх частини.
Конспект уроку Загальна характеристика культури і літератури доби відродження
Реферат на тему: «Конспект уроку: Загальна характеристика культури і літератури доби відродження» Мета: дати загальну характеристику доби Відродження, її гуманістичного пафосу, пов'язати з мусульманським Відродженням, провести паралелі і дійти висновку про прогресивний, найвидатніший період у світовій культурі, який проспівав гімн людині — прекрасному і досконалому створінню.
Виховання інтересу до вивчення світової літератури
ВИХОВАННЯ ІНТЕРЕСУ ДО ВИВЧЕННЯ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ. Уроки світової літератури мають великий виховний потенціал. Саме цей курс дав можливість прилучити учнів до фундаментальних цінностей слов’янського та західного світу. Першим етапом роботи на уроці світової літератури є пробудження цікавості до читання.
Модель уроку Фізичні та хімічні явища
Тема уроку ЯВИЩА ФІЗИЧНІ І ХІМІЧНІ. ХІМІЧНА РЕАКЦІЯ. ОЗНАКИ ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ, УМОВИ ЇХ ВИКОНАННЯ І ПЕРЕБІГУ Мета уроку закріпити і поглибити знання учнів про фізичні явища. На основі знань про фізичні явища сформувати поняття „хімічного явища”, навчити учнів відрізняти фізичні явища від хімічних. Розвивати уміння спостерігати і робити висновки.
Поезії Марійки Підгірянки
КОНСПЕКТ УРОКУ З літератури рідного краю Поезії Марій ки Підгірянки Тема. Література рідного краю. Марійка Підгіянка. Поезії. Мета. Ознайомити учнів у літературною довідкою про письменницю Марію Омелянівну Домбровську та її поетичну творчість. Розвивати в них уміння сприймати поетичні картини рідної природи через поезію.
Конспект з уроку української мови Козацікий рік
Конспект уроку з української мови „Козацький рік” Українська мова (читання) Тема. О.Паламарчук „Козацький рід” (казка) Мета : розширити уявлення дітей про складові частини поняття козацького роду, родини; виховувати моральні якості людини; розвивати уміння працювати над значенням слів, висловів.
Оксиген Кисень
Конспект уроку з хімії у 8 класі “Оксиген. Кисень” Тема. Оксиген як хімічний елемент. Кисень проста речовина. Оксиген у природі. Фізіологічна дія кисню. Добування кисню в лабораторії.
Конспект уроку з навчання грамоти 1клас
Конспект уроку з навчання грамоти 1 клас Урок навчання грамоти, 1 клас Тема. Інтонаційне читання речень. Вправи на доповнення незавершених речень. Мета: Відпрацювати навички читання; звернути увагу на виразність читання, дотримуючись відповідної інтонації; формувати вміння доповнювати речення; розвивати фонематичний слух; виховувати бережливе ставлення до іграшок.