Конспект уроку з навчання грамоти
1 клас
Урок навчання грамоти, 1 клас
Тема. Інтонаційне читання речень. Вправи на доповнення незавершених речень.
Мета: Відпрацювати навички читання; звернути увагу на виразність читання, дотримуючись відповідної інтонації; формувати вміння доповнювати речення; розвивати фонематичний слух; виховувати бережливе ставлення до іграшок.
Обладнання: таблиці, лісова галявина, лисеня.
Хід уроку.
І. Організаційна частина.
Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми помандруємо лісовою галявиною разом з допитливим лисенятком. Воно приготувало для вас цікавих завдань.
ІІ. Артикуляційні вправи.
Положення язика при вимові [л] [л’]
Чистомовка.
Ла-ла-ла – молоко пила.
Ло-ло-ло – ідемо в село.
Лу-лу-лу – йдемо по селу.
Ли-ли-ли – липки попили.
Лі-лі-лі – рученьки малі.
Повторення вірша „Ліс Микита”.
Кого лисеня побачило на галявині?
ІІІ. Гра „Добери слова” (ла, ло, лу, ли, лі).
IV. Звуковий аналіз слів: Ліна, лила.
Повторення вивчено-
го про звуки.
Чи правільно записано схеми? Чому?
Які звуки може позначати буква л?
V. Фізкультхвилика.
Що лисиня побачело в лісі?
VI. Вправи зчитання.
1. Гра „Впізнай букву”?
2. Читання складів (за таблицею).
3. Читання слів, поданих у складовій формі.
4. Читання речень (доповнення незавершених).
VII. Робота над тектстом (с.40).
Загадка.
Що за диво – хата
Іграшок багато?
(іграшковий магазин).
Вступна бусіда.
Для чого дітям купують іграшки?
Чи треба за іграшками доглядати? Як?
Наше лисенятко підійшло до лісникової хати.
Що воно побачило?
Бесіда за ілютрацією.
Читання тексту вчителем.
Словникова робота.
Читання учнями (по 1 реченню, хором).
VIII. Розповідь про давні іграшки.
ІХ. Гра „Мишка”.
Х. Підсумок уроку.
Яку букву ми вивчаємо?
Які букви може означати буква л?
Що вам найбільше запам’яталось?
Що нового дізнались?
Тема: закріплення букви „зе”. „У зоопарку”.
Мета: Формувати дітей літературну вимову слів зі звуками [з [з];
Розвивати вміння здійснювати звукобуквені зіставлення;
Виховувати бережливе ставлення до тварин.
Обладнання: таблиця складів, слів; схеми слів, предметні малюнки (звірів), сигнали.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Сьогодні Буслик хоче запросити нас у похід. Куди? Про це ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку.
Я ходив туди із татом.
Звірів бачив там багато.
Мавпу, лева, і слона,
Ще й веджмедя крокодила...
Всіх запам’ятать – несила.
(зоопарк)
Щоб потрапити в зоопарк потрібна перепустка.
ІІ. Артикуляційні вправи.
Положення язика при вимові звуків [з], [з], [с], [с].
Чистомовка:
Са-са-са – тут оса,
За-за-за – там коза.
Скоромовка.
Коза у лузі – лоза у тузі.
Бери лозу – жени козу.
Читання таблиці складів.
Са со су се си сі |
За зо зу зе зи зі |
ІІІ. Вправи на звуко-буквені зіставлення.
У зоопарку живе живе маленьке зебреня. Але крім свого імені воно не знає інших слів. Допоможіть йому!
1. Добрати слова із заданим злиттям (зо, са, зі, зе, сі).
2. Читання слів (за таблицею).
Ліз | Казка |
Ліс | Казати |
Лізти | Косити |
Злізти | Розказати |
Гра “Знайди зайве слово” (ліс, косити).
Чому ці слова зайві?
3. Дібрати слова – „родичі” до слова ліс.
4. Звуковий аналіз слів.
Як поділяємо звуки?
Як поділяємо приголосні звуки?
Як позначаємо звуки в схемах?
Серед поданих схем вибрати необхідні до слів:
IV. Фізкультхвилинка.
V. Опрацювання тексту „У зоопарку” (с.72).
1. Самостійне напівголосне читання.
2. Вибіркове читання тексту.
Про кого розповідається в 1 реченні?
Зачитати назви тварин, які були в зоопарку?
Як було Зіні в зоопарку?
Підібрати речення з тексту до малюнків, вміщених у букварі?
Розповідь про заповідники (предметні малюнки).
У тексті розповідалося про різних тварин, що живуть у зоопарку. А чому ці тварини живуть в зоопарку, а не на волі?
В зоопарку живуть переважно рідкісні тварини, які мешкають у далеких краях.
Крім цього, на Землі є такі тварини, яких залишилося дуже мало. Вони взагалі можуть вимерти і зникнути. Щоб цього не сталося, їх поміщають у заповідники, де вони живуть, як на волі, і охороняються.
Частини цих тварин живе в зоопарках.
В лісах України раніше майже не було лосів, козуль. А зараз їх стає все більше і більше. Ці тварини охороняються законом.
В Україні є великий заповідник Асканія-Нова, де живе багато рідкісних тварин. А найближче до нас Карпатський заповідник.
4. Читання тексту ланцюжком.
VI. Розвиток зв’язаного мовлення.
Загадка.
Влітку медом ласував,
Досхочу малини мав.
А як впав глибокий сніг,
Позіхнув і спати ліг. (Ведмідь).
До яких тварин належить ведмідь?
Чим покрите його тіло?
Якого кольору шерсті?
Які у нього лапи? Кігті? Зуби? Очі? Вуха?
Навіщо ведмедеві кігті?
Чим він живиться?
Що найбільше любить?
Як він зимує?
Бесіда за картиною „Природа”.
Яка пора року?
Де відбувається подія?
Хто зображений на картині?
Що роблять діти?
Які у них личка?
Хто налякав дітей? Чим?
Складання речень за картиною.
В яких казках героєм був ведмідь?
4. Гра „З якої казки?”
5.Легенда „Звідки взявся ведмідь”.
VII. Гра „Дід Буквоїд”. (за таблицею)
К.З. М.Р.З.
З.РК. З.Р.
VIII. Ознайомлення з дитячим журналом „Буслик”.
IX. Гра „Так – ні” (сигнали ).
X. Підсумок уроку.
Яку букву ми вивчали?
Які звуки може позначати буква з?
Що нового дізнались?
Що було найцікавішим?
Другие работы по теме:
Методи і засоби навчання
Реферат на тему: Методи і засоби навчання Поняття про методи навчання і їх класифікації. Методи організації і здійснення навчально-пізнавальної діяльності.
1998-10-27 - Освiта в США Теорiя дидактики
База лекций и рефератов института КИМО www.kimo.non Система освіти в США Основний принцип – децентралізація. Безпосередній контроль на території штатів виконують Boards of Education. В 19 ст. с США сформувалася наступна система середніх освітніх навчальних закладів:
Допоміжні алгоритми
та тему: ДОПОМІЖНІ АЛГОРИТМИ Тема: Допоміжні алгоритми. Мета уроку: навчити учнів складати допоміжні алгоритми; виховати старанність, дисциплінованість;
Речення Види речень за метою висловлювання
Автор Кушнір Надія Віталіївна, учитель української мови Донецької ЗОШ № 61 Вступ Тема уроку Речення Види речень за метою висловлювання Мета уроку : забезпечити засвоєння учнями поняття про види речень за метою висловлювання та інтонацією, їх комунікативну функцію, продовжити роботу над формуванням комунікативної компетентності учнів, збагачувати їх словниковий запас, продовжити формування вмінь працювати в групі, колективі, формувати соціальну компетентність учнів, сприяти вихованню любові до природи.
Учень і його оточення
Тема уроку: Учень і його оточення (5 кл) Мета уроку: Закріпити раніше вивчений матеріал. Відпрацювати граматичну тему Prдsens. Вивчити кількісні числівники від 1 до 12.
урок-гра
Урок-гра: Treasure Hunt План-конспект підсумкового уроку з англійської мови у 5-му класі по темі: Орієнтація на вулиці авторська національна школа №37
Методика і практика вузівського викладання
Алгоритм роботи викладачів та кафедри. Самоаналіз навчального закладу. Аналітичні матеріали про результати проведення оцінки якості діяльності вищого учбового закладу. Перелік напрямів діяльності вузу, за якими проводиться аналіз. Додаткові послуги.
Засоби розвитку психіки
Тема: . Формалізована структура теми. Засоби розвитку психіки - сукупність ідей, предметів, знарядь і способів дій - умови досягнення мети. Механізми роботи засобів: перетворення предмету діями відповідно потреб, а рівень розвитку засобів - показник дієздатності людини.
Наукове значення періодичного закону
Конспект уроку з хімії у 9 класі “Наукове значення періодичного закону” Тема. Наукове значення періодичного закону Мета. Розкрити узагальнююче і прогностичне значення періодичного закону та
Розмітка тонкого листового металу
План - коспект уроку з теми: Розмітка тонкого листового металу Тема: Розмітка тонкого листового металу. Мета: Дидактична: дати основні поняття про розмітку та види інструментів для розмітки.
Диференціація навчання на уроках математики
Тема. У Національній доктрині розвитку освіти наголошено: “Мета державної політики щодо розвитку освіти полягає у створенні умов для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного громадянина України, виховання покоління людей, здатних ефективно працювати і навчатися протягом життя”.
Впровадження особистого орієнтовного навчання
Співробітництво вчителя й учня, їхня співдружність і співтворчість значною мірою забезпечують створення „ситуації успіху” сприятливих умов для розкриття творчих можливостей дітей, ведуть до істотної гуманізації освіти. Відомий психолог Л.Виготський зазначав, що в співробітництві дитина виявляється сильнішого і розумнішого, ніж у самостійній роботі, вона піднімається вище за рівнем інтелектуальних труднощів, розв’язаних нею.
Поради молодим викладачам
1. Викладач повинен ретельно готуватись до уроку. Він зобов'язаний добре вивчити не тільки матеріал з підручника, а й додаткову навчальну та методичну літературу, скласти конспект та поурочний план.
Проблеми форм організації навчання
Дискусії навколо проблеми форм організації навчального процесу в школі не затихають на сторінках педагогічної літератури. І це не випадково. Чіткого визначення в педагогічній науці понять "форма організації навчання" чи "організаційні форми навчання", як і поняття "форми навчальної роботи" як педагогічних категорій поки що немає.
Конспект уроку з біології Квітка видозмінений пагін Будова і різноманітність квіток
Педагогіка «Конспект уроку з біології: Квітка — видозмінений пагін. Будова і різноманітність квіток.» Мета. Продовжувати формувати в учнів поняття про рослинний організм, його органи. Сформувати поняття про квітку як репродуктивний орган рослини, що є видозміненим пагоном; розширити знання про будову квітки, біологічне значення її головних частин — маточки і тичинок; виявити подібність у будові квіток різних рослин на тлі їх різноманітності; розкрити естетичну цінність і благотворний вплив рослин на людину та роль знань про будову квітки у практичній діяльності людини; формувати спеціальні вміння розпізнавати органи квітки та їх частини.
Модель уроку Фізичні та хімічні явища
Тема уроку ЯВИЩА ФІЗИЧНІ І ХІМІЧНІ. ХІМІЧНА РЕАКЦІЯ. ОЗНАКИ ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ, УМОВИ ЇХ ВИКОНАННЯ І ПЕРЕБІГУ Мета уроку закріпити і поглибити знання учнів про фізичні явища. На основі знань про фізичні явища сформувати поняття „хімічного явища”, навчити учнів відрізняти фізичні явища від хімічних. Розвивати уміння спостерігати і робити висновки.
Поезії Марійки Підгірянки
КОНСПЕКТ УРОКУ З літератури рідного краю Поезії Марій ки Підгірянки Тема. Література рідного краю. Марійка Підгіянка. Поезії. Мета. Ознайомити учнів у літературною довідкою про письменницю Марію Омелянівну Домбровську та її поетичну творчість. Розвивати в них уміння сприймати поетичні картини рідної природи через поезію.
Конспект з уроку української мови Козацікий рік
Конспект уроку з української мови „Козацький рік” Українська мова (читання) Тема. О.Паламарчук „Козацький рід” (казка) Мета : розширити уявлення дітей про складові частини поняття козацького роду, родини; виховувати моральні якості людини; розвивати уміння працювати над значенням слів, висловів.
Вибір методів навчання
Реферат на тему: ВИБІР МЕТОДІВ НАВЧАННЯ Методи навчання в школі відповідають освітній і виховній меті, змістові освіти. Вони ставлять перед кожним учителем завдання виховувати людей всебічно розвинених, які б мали широку освіту й свідомо використовували свої знання і здібності на користь держави, суспільства.
Оксиген Кисень
Конспект уроку з хімії у 8 класі “Оксиген. Кисень” Тема. Оксиген як хімічний елемент. Кисень проста речовина. Оксиген у природі. Фізіологічна дія кисню. Добування кисню в лабораторії.
Майстерність навчальної діяльності вчителя
Реферат на тему: Майстерність навчальної діяльності вчителя. План. 1. Протиріччя сучасного процесу навчання. 2. Урок як діалог учителя з учнями. 3. Особливості побудови уроку діалогічної взаємодії.