Реферат: Розмітка тонкого листового металу - Refy.ru - Сайт рефератов, докладов, сочинений, дипломных и курсовых работ

Розмітка тонкого листового металу

Рефераты по астрономии » Розмітка тонкого листового металу

План - коспект уроку з теми:

Розмітка тонкого листового металу

Тема: Розмітка тонкого листового металу.


Мета:

Дидактична: дати основні поняття про розмітку та види інструментів для розмітки.

Виховна: виховати у дітей працелюбність та уважність.

Розвиваюча: розвинути у дітей просторове уявлення.


Міжпредметні зв’зки: з геометрією, кресленням, малюванням, фізикою.


Наочність: плакати.


Об’кт праці: розгортка коробки.


Тип уроку: комбінований

Хід уроку:


І. Організаційний момент:

Я запрою учнів до класу, відмічаю відсутніх і перевіряю підготовку класу до заняття: щоденники, зошити, олівець, ручку, спнцодяг.


ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу:

Повторення раніше вивченого матеріалу розпочинаю з роздачі дидатичних карток для проведення фронтального опитування учнів. Роздаю 50-70% карток учням, з іншими працюю в усній формі. Для цього виношу на опитування такі питання:

Чому метал нагрівають перед прокаткою?

Які види тонкого листового метулу ви знаєте?

Який листовий метал називають жестю?

Де використовують тонкий листовий метал?


ІІІ. Мотивації і актуалізації


Від того, наскільки точно буде виконана розмітка, залежить якість деталі і кількість видходів.


ІV. Викладання нового матеріалу.


Переходжу безпосередньо до викладання нового матеріалу.

Розміткою називається нанесення на обробляєму деталь або заготовку так званих розміточних рисок, які і визначають контури деталі, або місця, яке потрібно обробити.

Основне призначення розмітки заключається в указанні границь, до яких потрібно обробляти заготовку.

Інстументи для зозмітки: слюсарна лінійка, чертилка, циркулі зі знімними ніжками, транспортир і т.д.

Основною відмінністю від розмітки по дереву є те, що малюнок, нанесений на сталь олівцем не залишається, а тому використовується чертилка.


Правильне тримання чертилки:


IV. Закріплення вивченого матеріалу:

Для закріплення вивченого матеріалу ставлю такі питання:

Що називається розміткою?

Які інструменти для розмітки ви знаєте?

Чим відрізняється розмітка по металу від розмітки по дереву?


V. Практична робота:


а) Вступний інструктаж:

У вступному інструктажі нагадую дітям про типи ліній і првила їх застосування.


б) Поточний інструктаж:

Під час роботи обходжу робочі місця, звертаю увагу на робочу позу, правильним застосуванням інструменту і т.д.

Якщо більшість учнів допускає помилки у виконанні роботи, зупиняю робочий процес і проводжу ще один інструктаж.


в) Зеключний інструктаж:

Проводжу ануліз виконаної роботи, висталляю оцінки.



VI. домашнє завдання.

Виконати розгортку з картону.