Педагогіка Урок читання 1 клас Тема. К.Ушинський “Ліс і струмок”
Т. Коломиєц “Ручай”
Мета: вдосконалювати навички правильно, виразного читання. Вчити учнів знаходити в текстах описи, роздуми, зіставляти і порівнювати картини природи, створені поетом і прозаїком, розвивати творчу уяву. Виховувати любов до рідної природи.
Обладнання: музика П.І. Чайковського “Пори року” Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Вступна бесіда вчителя.
Зійшли сніги, шумить вода,
Земля повіва,
Земля квіточки викида,
Буяє травка молода,
Все мертве ожива.
Веселе сонечко блистить,
Проміння щиро сяє,
Готок привітно шелестить,
Неначе кличе пригостить
Струмочок виграє (П.Грабовський).
- Які прикмети весни ви знаєте?
Як ви гадаєте, чому всі з нетерпінням чекають приходу весни?
Уявна подорож.
Образ весни привертав увагу не лише поетів, письменників, художників, а й композиторів. Давайте уявимо, що ми опинилися в лісі. А допоможе нам у цьому прослухування музики П.І. Чайковського “Пори року”.
Що ви чуєте? (Пташиний щебет, переливчасту пісню соловейка, кування зозулі, спів синички, радісну пісню весняного вітру).
А хто з вас чув, як дзюркоче весняний струмок?
Яким ви собі його уявляєте?
Українська поетеса Галина Демченко почула пісню весняного струмка. Послухайте.
Весняні струмочки цілу зиму спали,
На тепло чекали.
А тепер прокинулись, дзвінко заспівали:
Ми струмочки весняні, ми струмочки голосні,
Спішимо до річки - нашої сестрички”.
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
Але не всі такі жваві в веселі струмочки. Є примхливі струмочки, які чимось незадоволені. Сьогодні на уроці ми познайомимось з твором, де саме і розповідається про такий струмочок.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Вступне слово вчителя.
Так, дійсно, наближається весна. Чудова і прекрасна пора року. Коли оживає природа – з’являються перші квіти, повертаються з вирію пташки.
Первинне ознайомлення зі змістом тексту Н.Д. Ушинського “Ліс і струмок” (читає вчитель).
Словникова робота:
Гущавині | Нестерпний |
Краєвиди | Безтурботно |
Грайливого |
|
Підготовчі вправи для читання
а) артикуляційна зарядка (читання смислового блоку: 2-3 речення на одному диханні);
Читання тексту учнями (ланцюжком, розслабитися, дощиком, вовк і заєць.
Аналіз змісту тексту
Про що цей текст?
Чим був незадоволений струмок?
Якою бува мова лісу? (Лагідною).
А струмка? (Дзюркотів, бурчав).
Як ви гадаєте, це звичайна розмова чи ні? (казкова)
Повторне самостійне читання тексту учнями.
Логічна робота (характеристика образів).
Струмок | Ліс |
Нетерплячий | Мудрий |
Незадоволений | Розсудливий |
Примхливий | Розумний |
Буркотливий | Досвідчений |
Нерозумний | Лагідний |
| Турботливий |
Читання тексту в особах.
Читання вірша “Ручай” Т.Коломієць вчителем.
Підготовка до читання.
У розвиток пильності зору “найди пеньок”
День | ліс | нічка |
День | ліз | нічка |
Пень | ліс | нічка |
День | ліс | пічка |
Словникова робота6 забарюся, напуваю.
Підготовча робота до виразного читання:
загальний настрій вірша? (бадьорий, веселий)
визначення тону, темпу, пауз і логічного наголосу.
Ручай
Біжить-шумить ручай.
-Агов, не поспішай.
Куди тобі, малому,
в дорогу невідому.
-А я упертий зроду,
несу до річки воду,
а там не забарюся
до моря доберуся,
таку робот маю –
я море напуваю.
Темп | Тон |
пришвидшений | розповідний застережливий |
нормальний повільніше | повчальний |
нормальний пришвидшений | впевнений розповідний, стверджувальний |
нормальний | радісний |
Виразне читання вірша учнями
Робота над змістом вірша
Як ви гадаєте, з ким розмовляв ручай? (вітром)
Яку роботу має ручай?
Як в тексті говориться про його характер?
V. Підсумок уроку.
Робота за запитаннями.
Про що твори, які ми читали сьогодні?
Порівняйте струмок з тексту і ручай з вірша.
Як треба ставитись до оточуючої природи?
Граматичне завдання.
Підберіть близькі за значенням слова до слова ручай (струмок, ключ, джерело).
Легенда про річку Дністер.
Високо в горах біг веселий струмок. Гора подарувала йому камінчик. Через деякий час гора запитала у струмка, де той камінчик, що камінчик на дні і він його стер. Звідси і походить назва річки Дні-стер.
Поетична хвилинка (заключна).
Свою любов до природи велика українська поетеса Леся Українка висловила в таких рядках:
Бережіть природу, любі діти,
Я до цього все життя вас закликаю.
Хто байдуже ставиться до неї,
Той у грудях серденька не має.
А якщо його немає у грудях,
До природи він байдужий буде,
Пам’ятаймо це і я, і ти,
Маймо в серці зерна доброти.
Ці зернятка будуть проростати,
Спів почуєте душі своєї.
Про природу станете ви дбати,
Вірним другом будете для неї.
Другие работы по теме:
Облік цінних паперів 62
Облік цінних паперів (рах. № 34 (клас 3); 62 (клас 6)) Перехід до ринкової економіки в Україні тісно пов'язаний з процесом реформування власності, супроводженням структурною перебудовою економіки, механізму сучасного підприємства, формуванням розвиненої інфраструктури фінансового ринку, який би забезпечував вільний обіг коштів у формі цінних паперів.
Альдегіди
Опорний конспект з хімії на тему: “Альдегіди” Виконав: Учень 11- А класу Середньої школи № 96 Коркуна Дмитро Львів 2000 Альдегіди – клас органічних сполук, у яких карбонільна група СО зв'язна з атомом та органічним радикалом R
Ваші національні особливості
Анкета №5 (дослідження рівня етнічної свідомості та культури). Просимо уважно зачитати запитання і варіанти відповідей на кожне з них. Виберіть відповідь, що відповідає Вашій думці і обведіть кружечком номер цього варіанту. Не пропускайте запитань і не радьтесь з оточуючими, головною є ваша думка.
Засоби відображення інформації та принципи їх компонування
Інформація про стан керованого об’єкта поступає від засобів відображення інформації (ЗВІ), якими є різні прилади і які формують сенсорне поле на робочому місці. За функціями інформації ЗВІ поділяються на командні (цільові) і ситуаційні. Перші дають відомості про необхідні дії для досягнення мети, другі — інформацію щодо протікання технологічного процесу та описують наявну ситуацію.
Сочинения на свободную тему - Описание комнаты
Вхожу в светлую теплую небольшую комнату стол кровать шкафы с книгами и игрушками. Это моя комната. Я здесь провожу большую часть времени делаю уроки читаю играю. Моя комната имеет свое лицо здесь стоят книги которые необходимы мне в учебе развиваю.
Сочинения на свободную тему - горе-мечтатель
Есть у меня знакомый. Фома уж такой ленивый хотя и умный парень. Все мечтает. Фома что кто нибудь за него будет решать задачи и учить уроки а он только оценки будет получать. Как то Фома замечтался улетел в своей фантазии в заоблачные дали.
Сочинения на свободную тему - Описание помещения
Мне нравится наш кабинет обслуживающего труда. В нем нас обучают шить и вязать готовить вкусные вещи и плести украшения из бисера. Кабинет большой и светлый на окнах висят кружевные занавески вдоль окон стоят швейные машины на которых мы строчим когд Мне нравится наш кабинет обслуживающего труда.
Сочинения на свободную тему - Мой друг
AlignjustifyМой друг. Вадик учится в том же классе что и я Мы очень дружны почти не расстаемся вместе проводим досуг готовим уроки помогая друг другу вдвоем ходим на секцию футбола. Вадик вратарь а я защитник.
Розвиток навичок читання нот з листа
Виховання навичок читання нот з листа–невід’ємна складова навчання учня-піаніста. Методичні розробки, прийоми викладання курсу читання нот в музичній школі. Необхідність й важливість систематичного тренування в цій галузі музикантів різного профілю.
Нравственные уроки сказки В.Вересаева Состязание
Нравственные уроки сказки В.Вересаева "Состязание" Автор: Вересаев В.В. В сказке В.Вересаева "Состязание" сравниваются взгляды разных людей на красоту. Прочитав это произведение, можно увидеть удивительную связь внутреннего мира человека с искусством.
Описание животного 2
Описание животного Автор: Сочинения на свободную тему Я пришла из школы, поела и начала делать уроки. Мои мама и папа пришли позже. Когда они вошли, я услышала слабое мяуканье и подумала, что оно донеслось с улицы. Подбежав к маме, я увидела у нее в руках платок, а в нем... котенок! Мама объяснила, что взяла его у знакомой.
Уроки доброты По рассказу В.Г. Распутина Уроки Французского
Уроки доброты (По рассказу В.Г. Распутина "Уроки Французского") Автор: Распутин В. В деревне, где жил мальчик, была только начальная школа и поэтому, чтобы продолжить учиться, ему пришлось уехать в райцентр. В одиннадцать лет у него началась самостоятельная жизнь. В райцентре, из-за того, что раньше он не отлучался из дома, возникла сильная тоска по дому и по семье.
Скворечник сочинение-описание процесса труда
Автор: Сочинения на свободную тему В нашей школе уроки труда всегда проходят очень интересно, поэтому время пролетает незаметно. Так было и на этот раз, когда учитель объявил конкурс на лучший скворечник.
Как я писала свое первое сочинение
Автор: Сочинения на свободную тему Все люди в своей жизни что-либо делают впервые и запоминают этот момент на всю жизнь. Эх! Помню свой первый класс, как я впервые переступила порог школы и впервые села за парту.Первый класс- самый сложный период в жизни ребенка, он привыкает к новой жизни,начинает делать уроки и становится более самостоятельным человеком.
Горе-мечтатель
Автор: Сочинения на свободную тему Есть у меня знакомый Фома, уж такой ленивый, хотя и умный парень. Все мечтает Фома, что кто-нибудь за него будет решать задачи и учить уроки, а он только оценки будет получать. Как-то Фома замечтался, “улетел” в своей фантазии в заоблачные дали... Видится “герою”, что пришел к нему робот, и жизнь Фомы сразу улучшилась.
Описание комнаты
Автор: Сочинения на свободную тему Вхожу в светлую теплую небольшую комнату: стол, кровать, шкафы с книгами и игрушками. Это моя комната. Я здесь провожу большую часть времени — делаю уроки, читаю, играю. Моя комната имеет свое лицо: здесь стоят книги, которые необходимы мне в учебе, развивающие меня как личность.
Описание помещения
Автор: Сочинения на свободную тему Мне нравится наш кабинет обслуживающего труда. В нем нас обучают шить и вязать, готовить вкусные вещи и плести украшения из бисера. Кабинет большой и светлый, на окнах висят кружевные занавески, вдоль окон стоят швейные машины, на которых мы строчим, когда учительница учит нас шить.
Вира брук
(швед. Vira) – имение в Швеции, располагающееся в Стокгольмском лене на берегу реки Вираон между озёрами Вирен и Лушён. В 1635 г. риксадмирал Клас Флеминг с помощью валлонов основал здесь железоделательную мануфактуру, которая в том же году получила привилегию на монопольное производство шпаг, багинетов и палашей для короны.
Флеминг, Клас Ларссон
Клас Ларссон Флеминг (швед. Klas Larsson Fleming; 1592(1592) — 1644) — шведский адмирал и член риксрода. Родился в 1592 году в Вильнесе (Финляндия). Его отцом был интендант Абоского замка Ларс Флеминг, а матерью — Анна Горн.
Флеминги
(швед. Fleming) — шведско-финляндский дворянский род, вероятно имеющий фламандские корни. Первым шведским представителем рода, о котором имеются достоверные сведения, был рыцарь Педер Флеминг, упоминавшийся в документах между 1366 и 1406 гг. От его внуков Хенрика Классона (лагман в северной Финляндии во 2-ой половине XV в.) и Магнуса Классона происходят две главные ветви рода — старшая и младшая.
Флеминг, Клас Эрикссон
Клас Эрикссон Флеминг (швед. Clas Eriksson Fleming; ок. 1535(1535), Паргас — апрель 1597, Похья) — военный и государственный деятель Швеции. Был сыном адмирала Эрика Флеминга (ум. 1548) и Хеблы Сиггесдоттер Спарре.
Горн дворянский род
Горн (швед. Horn; по-шведски произносится как «Хурн») — шведско-финляндский дворянский род, многие представители которого сыграли значительную роль в истории Швеции.
Права доступу до файлів в ОС Unix
Міністерство освіти України Львівський державний університет ім. І. Франка Факультет прикладної математики та інформатики Звіт про виконання практичного завдання з курсу
Испанский язык 10 класс часть 1
A M I G O S 1 ІСПАНСЬКА МОВА КЛАС перший рік вивчення мови ВІД АВТОРІВ Підручник започатковує серію навчальної літератури для оволодіння іспанською мовою учнями старшої школи. Серія складається з трьох книг: «AMIGOS – 1», «AMIGOS – 2», «AMIGOS – 3», зміст яких створено на засадах комунікативно-діяльнісного та культурологічного підходів, відповідно до вікових особливостей та навчального досвіду учнів.
Як вести класний журнал
Реферат з педагогіки ЯК ВЕСТИ КЛАСНИЙ ЖУРНАЛ 1. Усі записи роблять синьою або фіолетовою кулькової ручкою. Заборонено робити записи кольоровим ручками, фломастерами, олівцем.
Алфавіт Голосні Дифтонги
Методрозробка практичного заняття з латинської мови І. Тема практичного заняття. а) Граматична тема: Алфавіт. Голосні. Дифтонги. б) Лексична тема: Вивчення лексичного мінімуму.
Виховання інтересу до вивчення світової літератури
ВИХОВАННЯ ІНТЕРЕСУ ДО ВИВЧЕННЯ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ. Уроки світової літератури мають великий виховний потенціал. Саме цей курс дав можливість прилучити учнів до фундаментальних цінностей слов’янського та західного світу. Першим етапом роботи на уроці світової літератури є пробудження цікавості до читання.
Конспект з уроку української мови Козацікий рік
Конспект уроку з української мови „Козацький рік” Українська мова (читання) Тема. О.Паламарчук „Козацький рід” (казка) Мета : розширити уявлення дітей про складові частини поняття козацького роду, родини; виховувати моральні якості людини; розвивати уміння працювати над значенням слів, висловів.
Конспект уроку з навчання грамоти 1клас
Конспект уроку з навчання грамоти 1 клас Урок навчання грамоти, 1 клас Тема. Інтонаційне читання речень. Вправи на доповнення незавершених речень. Мета: Відпрацювати навички читання; звернути увагу на виразність читання, дотримуючись відповідної інтонації; формувати вміння доповнювати речення; розвивати фонематичний слух; виховувати бережливе ставлення до іграшок.